Champion KOTEMON SŁONECZKO*PL
Jest kotką brytyjską któtkowłosą niebieską Jest miłością naszego życia
Kotka, nie da się ukryć, jest naszym ulubieńcem. Ma po prostu fantastyczną osobowość. Jest wesoła, bardzo przytulaśna i kochana. Zawsze mądrze analizuje każdą nową sytuację, a przy tym nie jest lękliwa, więc towarzyszy na w wielu czynnościach. Niedawno np. siedziała na wannie i bacznie się przyglądała jak kąpałam inne koty. Wcale się nie przejęła, że sama będzie kolejna do kąpieli.
ABBIE
Kotka brytyjska krótkowłosa niebieska
Nasza stara poczciwa koteczka, mama wszystkich naszych kotów.
Jest bardzo opiekuńczą koteczką. Ma silny instynkt macierzyński i zawsze ma na uwadze dobro każdego kociaka. Ma bardzo miły charakter dla wszystkich. Jest kotem, który nie sprawia żadnego kłopotu. Gdy się ją tylko zawoła, zaraz przychodzi i nadstawia swoją puchatą kocią pupcię do głaskania. Abibka jest wielkim łakomczuszkiem, ale nie samolubnym, zawsze pozwoli się najeść innym kotom. To bardzo wrażliwa kotka. Kiedy jest smutna (np. po wyprowadzce jej kocich dzieci do nowych domków), to miauczy i ma łezki pod oczami.
Champion EKIKI SŁONECZKO*PL
Kotka brytyjska długowłosa niebieska
Nasza piękność
Jest to córka naszej koteczki ABBIE. Urzekła nas swoim superaśkim charakterem, dlatego została z nami. Jej długa sierść sprawia, że jest prawdziwą kocią pięknością. Ekiki jest tak beztrosko wychowana, że nie rozumie co znaczy "nie wolno". Ona po tych słowach, robi to samo tylko że szybko. A tak w ogóle upodobała sobie spanie w pościelach na naszym łóżku.
Nie cierpi gdy je ścielemy, gdyż na podusi jest najwygodniej. Koteczka nie lubi także sprzątania, gdy tylko zobaczy rurę od odkurzacza lub kij mopa, to zapada się pod ziemię. Ciężko ją wtedy odnaleźć. Sama pojawia się po sprzątaniu - oczywiście na łóżeczku.
PIKACHU
Kocur brytyjski krótkowłosy niebieski
Miły spokojny kocurek
Jak na kocura, to jest bardzo spokojny i grzeczny. Mieszka sobie w naszej kuchni, gdzie byczy się na drapaku, na najwyższej półce i wygląda przez okno. Czasem z nudów zagryzie firankę, więc ja ciągle muszę ją skracać, żeby nie była zrywana przez kochanego kocurka. On jednak, nie wiem jak to robi, ale sięga nawet do takiej króciutkiej i bardzo wysoko zawieszonej. To nie jedyna rzecz, którą lubi po swojemu ustawiać. Pikachu bawi się kalendarzem. Sam ustala jaki jest dzień i przestawia plastikowy wyznacznik. A czasem w ramach sprzeciwu, ten wyznacznik znajdujemy zdjęty, gdzieś na podłodze lub za szafką.