RODOWÓD GALERIA
ELAYNE SŁONECZKO*PL

Koteczka urodziła się w nielicznym miocie. Była bardzo okrąglutka i miała piękne jasne, wręcz srebrzyste futerko. Skradła nasze serca. Postanowiliśmy, że koteczka o tym słodkim pyszczku zostanie z nami. Zanim podjęliśmy tą decyzję, malutka dostała imię Elayne. To imię jednej z głównych bohaterek mojej ukochanej sagi Roberta Jordana :"Koło czasu". Oczywiście imię, choć piękne i książęce, nie bardzo funkcjonuje w codziennym realnym życiu. Futerko naszej kici przywodzi mi na myśl srebrzystego lisa. Dlatego zaczęliśmy nazywać ją LISKIEM.
Nasz kochany Lisek, to bardzo spokojna koteczka. W domu jak by jej nie było. Za to uwielbia wylegiwać się w łazience na koszu do brudnej odzieży. Być może, te jej gęste i grube futro, bardzo ją grzeje. Dlatego wybiera łazienkę, gdzie jest z pewnością kilka stopni celciusza mniej. I w tej łazience mamy z Liskiem swój rytuał. Zawsze jak myję zęby, to głaszczę ją po pyszczku. Tak się do tego rytuału przyzwyczaiłam, że brakuje mi tego głaskania puszystego futerka, gdy koteczka wychowuje dzieci i większość czasu spędza w kocim posłaniu.
Poza tym Lisek jest miłośniczką zabawy piórkami i laserem. Uwielbia również zapach waleriany. A z jedzonka preferuje suchą karmę. Nie lubi mięsa, ani zbyt intensywnego przytulania.
Jest naturalnie piękna, więc nie ma potrzeby poddawać ją zabiegom kosmetycznym. Oczywiście nie zaniedbujemy jej higieny i mycie zębów jest obowiązkowe.
Kochamy ja bardzo, choć to bardzo niesamowity i wyjątkowy kot, który na pewno nie raz jeszcze nas zaskoczy.
GRUPA KRWI : A
PKD : negatywny
USG SERCA : w normie
FeLV, FIP : negatywny

KOCIAKI ELAYNE